Безпека дітей в Інтернеті
Щоб використання Інтернету приносило користь, діти повинні вміти приймати розумні рішення.
Запам'ятай правила безпечної роботи в Інтернеті.
- Не вказуй особисту інформацію на сайтах.
- Не займайся кібербулінґом. Будь толерантними з іншими користувачами.
- Не додавай незнайомих людей у свої контакти.
- Не погоджуйся на зустрічі з незнайомими людьми без дозволу рідних.
- Не публікуй фотографії, на яких зображені інші особи. Для цього потрібно отримати їхню згоду.
- Користуйся надійними джерелами інформації. Ігноруй листи з незрозумілим змістом. Якщо одержиш такі листи, то сповісти про це батьків.
- Уникай відвідування аморальних сайтів.
- Не завантажуй файли із сумнівних сайтів: вони можуть містити шкідливі програми — віруси.
- Пам’ятай про авторське право, коли будеш використовувати матеріали з Інтернету.
- Використовуй надійні паролі. Для цього варто комбінувати букви, цифри та інші символи. Тримай власні паролі в таємниці.
Якщо дотримуватися основних правил безпечної роботи в Інтернеті, то подорож Інтернетом принесе тобі багато користі та задоволення!
ОБАЧНІСТЬ В ІНТЕРНЕТІ
Ділися з обачністю
І хороші, і погані новини поширюються в Інтернеті швидко, і якщо прийняти рішення, не подумавши, можна опинитися в складній ситуації, яка матиме довготривалі наслідки. Рішення – навчити дитину, чим і з ким можна ділитися онлайн.
Спілкуйтеся відповідально
- Перш ніж щось написати, варто подумати. До спілкування в Інтернеті потрібно ставитися, як до спілкування в реальному житті: якщо ви не сказали б чогось людині особисто, значить, не варто цього публікувати.
- Створіть рекомендаці, як варто і не варто спілкуватися.
- Ніколи не пишіть нічого особистого про свою сім’ю чи друзів.
ПИЛЬНІСТЬ В ІНТЕРНЕТІ
Не дай себе обманути
Люди й ситуації в Інтернеті не завжди такі, якими здаються. Щоб залишатися в безпеці в Інтернеті, потрібно навчитися розрізняти, що справжнє, а що фальшиве.
ЗАХИСТ В ІНТЕРНЕТІ
Бережи свої таємниці
Особиста конфіденційність і безпека так само важливі в Інтернеті, як і в реальному житті. Захищаючи цінну інформацію, діти також захищають свої пристрої, репутацію і стосунки.
ДОБРОЗИЧЛИВІСТЬ В ІНТЕРНЕТІ
Круто бути доброзичливим
Інтернет – потужний інструмент, який можна використовувати як для хороших, так і для поганих цілей. Важливо керуватися принципом "стався до інших так, як хочеш, щоб ставилися до тебе". Це допоможе спілкуватися з іншими користувачами Інтернету позитивно й протидіяти цькуванню.
СМІЛИВІСТЬ В ІНТЕРНЕТІ
Сумніваєшся? Спитай!
Є один підхід, який потрібно застосовувати в будь-якій ситуації, яка виникає в цифровому світі: якщо дитина стикається з чимось сумнівним, вона має поговорити про це з дорослим, якому довіряє. Щоб дітям було комфортно говорити з дорослими, потрібно підтримувати їх і говорити про все відкрито як у школі, так і вдома.
ІНСТРУМЕНТИ Й РЕСУРСИ
Грай безпечно. Interland
Діти можуть навчитися основам онлайн-безпеки в ігровій формі завдяки грі Interland. Поринувши в онлайн-пригоду, вони отримають знання з цифрової безпеки, які одразу зможуть випробувати на практиці на кожному з чотирьох рівнів гри.
Посібник із медіаграмотності для підлітків
Навчальні матеріали, які можуть використовувати вчителі на уроках із медіаграмотності для учнів середніх і старших класів, а також підлітки для самостійного вивчення основ інформаційної безпеки онлайн.
Сімейні зобов’язання щодо мережевого етикету й безпеки
Батьки, які говорять із дітьми про безпеку в Інтернеті, можуть разом із ними ознайомитися з основними принципами безпеки в Інтернеті й прийняти зобов’язання всією сім’єю.