Медіа-центр (шкільна бібліотека)

Шкільна бібліотека є структурним підрозділом закладу, який здійснює бібліотечно-інформаційне, культурно-просвітницьке забезпечення навчально-виховного процесу. Свою роботу вона організовує спільно з педагогічним колективом відповідно до планів роботи і регламентуючої документації.

Робота бібліотеки побудована згідно  Закону України «Про бібліотечну справу» від 27.01.1995 №32/95 ВР, наказу МОН України від 14.05.1999 р. № 139 «Про затвердження Положення про бібліотеки ЗНЗ», постанов Кабінету Міністрів України, відповідних наказів Департаменту освіти Одеської облдержадміністрації,  департаменту освіти і науки Одеської міської ради, відділу освіти, молоді та спорту, культури, туризму Вилківської міської ради, Вилківського ЗЗСО № 1.

Робота бібліотеки ведеться згідно річного плану. Вона спрямована на національно-патріотичне, громадське, трудове, екологічне, естетичне виховання; виховання культури читання учнів, керівництво позакласним читанням; поповнення і збереження книжкових фондів. Робота бібліотеки Вилківського ЗЗСО І-ІІІ ст.№ 1 спирається на вирішення завдань по  інформаційному забезпеченню навчально-виховного процесу та здійснює інформаційно-бібліографічний супровід упровадження Державних стандартів освіти за концепцією Нової української школи.

Проблема, над якою працює шкільний бібліотекар: « Формування інформаційної  культури учнів в  умовах реформування сучасної освіти» Впровадження новітніх інформаційних технологій в роботу бібліотеки закладу, впровадження професійного, екологічного та національно-патріотичного навчання.

З 2020 року шкільна бібліотека працює за концепцією «Зелена бібліотека" у досягненні Цілей сталого розвитку, активно  проводячи різні заходи на екологічну тему, також складено план екологічного виховання користувачів бібліотеки  на рік, згідно якого виконується дана робота.

Бібліотека працює в форматі «Відкритий публічний простір». В бібліотеці діють тематичні осередки «Зона читання», «Зона відпочинку», «Зона для творчості», «Зона для ігор», «Зона для роботи з медіа», «Куточок іноземних мов». Постійно оновлюються книжкові викладки.

В роботі використовуються різні форми і методи роботи, впроваджуються найсучасніші елементи діяльності, а це онлайн-курси з дітьми, бібліоперфоменси, хореографічні постановки, квести, бібліотечні зустрічі, виховні заходи, бібліотечні уроки.

Щорічно, шкільна біблотека приймає участь у Всеукраїнському місячнику шкільних бібліотек.

Також започатковується робота бібліотеки в форматі «онлайн». Медіа-центр на базі бібліотеки на сьогоднішній день пропонує користувачам різні програмні ресурси, довідкові служби, каталоги аудіо-книг, віртуальні подорожі, електронні підручники, словники, навчально-методичні посібники, дитячі журнали та газети, біографії письменників. Оновлюються інформаційні ресурси для дистанційного навчання,  формуються онлайн- каталоги творів за шкільною програмою.