Молодь обирає здоров’я

Вже більше 10 років наш заклад співпрацює з ППНЗ «Одеський валеологічний центр», старшим викладачем КВЗО «Одеська академія неперервної освіти», національним тренером Програми «рівний-рівному» Волковою Людмилою Йосипівною та інструкторами Програми «рівний-рівному».В рамках реалізації Програми Міністерства освіти і науки України, Академії педагогічних наук України, Програми Розвитку ООН «Сприяння просвітницькій роботі «рівний-рівному» серед молоді України щодо здорового способу життя», розвитку руху «Молодь обирає здоров’я» у нашому закладі , 25 – 26 лютого 2021 року для учнів 6 – 9 класів (300 осіб) проведені презентаційні тренінги за різними темами:

Тренінг «Спілкуємось та діємо» (ефективна взаємодія, вирішення конфліктних ситуацій, формування відповідальної поведінки).

Тренінг «Твоє життя - твій вибір» (формування здорового способу життя, відповідального ставлення до свого здоров'я, протидія негативним проявам).

Тренінг «Здорове харчування» (формування культури здорового харчування).

Тренінг «Прояви турботу та обачливість» (дружба, любов, особливості підліткового віку, репродуктивне здоров'я, профілактика небажаних явищ).

Тренінг «Знаємо та реалізуємо свої права» (формування правової культури, відповідальної поведінки за свої вчинки).

Тренінг «Моє здорове майбутнє» (формування світогляду здорової, позитивної, вдячної, успішної людини).

Інструктори проводили тренінги з учнями Вилківського ЗЗСО І-ІІІ ступенів №1.

Волкова Людмила Йосипівна провела тренінги з учителями та батьками Вилківського ЗЗСО І-ІІІ ступенів №1, в ході яких були розглянуті питання ефективної комунікації, здоровязбереження учасників навчально-виховного процесу (дітей, батьків, педагогів).

Запропонований формат проведення тренінгів для учасників навчально-виховного процесу директором Вилківського ЗЗСО І-ІІІ ступенів №1, Івановою Прасковією Іванівною виявився дуже ефективним.

В результаті такої взаємодії була створена атмосфера добрих, теплих стосунків, бажання навчатися, взаємодіяти з ровесниками, педагогами батьками. У відгуках про проведені тренінги діти зазначили, що їм сподобались тренінги, доброзичлива атмосфера, інструктори, які з ними працювали і вони хотіли б продовжити таке навчання.

Слід зазначити про довгострокову співпрацю Вилківського ЗЗСО І-ІІІ ступенів №1 та ППНЗ «Одеський валеологічний центр». В ході такої співпраці, протягом багатьох років проводяться профільні тренінг-табори «Здорова молодь – здорове майбутнє», як на базі Вилківського ЗЗСО І-ІІІ ступенів №1, так і в різних місцях України (Карпати, Одеса). В ході таборів здійснюється підготовка підлітків-інструкторів, які потім проводять просвітницьку роботу щодо формування здорового способу життя у своїх закладах освіти. Інструктори, які проводили тренінги, були підготовлені в свій час в тренінг-таборах учнями Вилківського ЗЗСО І-ІІІ ступенів №1, зокрема Кравченко Лізою, Топтигіно Лізою, Полуніним Яном, Унгаровою Мариною та іншими.