A A A K K K
для людей з порушеннями зору
Опорний заклад освіти
"Вилківський ЗЗСО № 1"
Вилківської міської ради

Методична робота

Методична робота

  

У 2019-2020 навчальному році педагогічний колектив Вилківського закладу загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів №1 продовжив працювати над реалізацією науково-методичної проблеми Відділу освіти Вилківської міської ради «Адаптація системи освіти закладів освіти Вилківської міської ради до загальноєвропейського освітнього простору» та науково-методичної теми закладу «Організація навчально-виховного процесу на основі визначення та розвитку нахилів, здібностей, обдарувань школярів з метою їх життєвого самовизначення і самореалізації», що знайшла відображення в роботі шкільної методичної ради, методичних обєднань, педагогічних тематичних виставках, методичних заходах та професійних конкурсах. Керівництво методичною роботою здійснює методична рада, яка працює на базі шкільного методичного кабінету.

Протягом минулого навчального року значно зріс рівень педагогічної майстерності вчителів. Система методичної роботи, у закладі була спрямована на розвиток творчої особистості учня, вчителя. Головні зусилля було зосереджено на наданні реальної, дієвої допомоги педагогічним працівникам у підвищенні їхньої професійної майстерності, створенні творчої атмосфери, морально-психологічного клімату, який сприяв би пошуку кращих технологій педагогічної праці, ефективному втіленню інновацій, забезпеченні оптимальних умов для підготовки та роботи вчителів в умовах Нової української школи.

Координувала роботу в закладі методична рада школи.

Планування методичної роботи включало такі основні напрямки:

  • функціонування методичної ради;

  • робота шкільних методичних об’єднань (ШМО);

  • робота творчих груп вчителів;

  • робота Школи молодого вчителя;

  • проведення методичних оперативних нарад;

  • проведення групових та індивідуальних консультацій;

  • забезпечення самоосвіти вчителів;

  • створення творчих звітів педагогічних працівників;

  • організації наукової роботи з учнями.

Протягом минулого навчального року у закладі працювало 9 шкільні методичні об’єднання вчителів:

  • учителів предметів філологічного циклу (керівник Солопенко Г.Г.);

  • учителів математичного циклу (керівник Кабанова О.П.);

  • учителів іноземної мови (керівник Чернобривченко В.І.);

  • учителів початкової школи (керівник Драчук Л.С.);

  • учителів предметів природничого циклу (керівникКрасильникова Н.І.);

  •  учителів суспільнознавчого циклу (керівник Овсянникова О.В.);

  • учителів фізичної культури (керівник Унгарова М.П.);

  • учителів естетичного циклу (керівник Красноход Н.П.);

  • класних керівників (керівник Ульченко О.В.).

В основі роботи ШМО лежить організація системної роботи зі здібними та обдарованими дітьми, науково-дослідницька робота вчителів та учнів, підвищення професійної компетентності вчителів відповідно до кваліфікаційної категорії та вимог НУШ.

Результативною була робота всіх методичних об’єднань. Учителі провели відкриті уроки, виховні заходи, ділились досвідом роботи з проблем, над якими працюють в міжатестаційний період, зросла їх педагогічна майстерність. Внаслідок чого рівень навчальних досягнень учнів школи за минулий навчальний рік оцінюється хорошими показниками. 

Особливо слід відзначити семінари-практикуми серед закладів ОТГ Вилківської міської ради:

  1. року «День відкритих дверей» - квест для майбутніх першокласників ДНЗ Вилкове з питань наступності. (на базі Вилківського ЗЗСО І-ІІІ ст.. № 1, директор Іванова П.І., Бирченко Н.І.).

 

 

  1. року для асистентів вчителів та вчителів –предметників ЗЗСО Вилківської міської ради з питань інклюзивного навчання. «Форми та методи роботи в класах з інклюзивним навчанням» «Кожна дитина гідна уваги та любові» Майстер-клас «Елементи вправ з фізичної реабілітації для дітей з ООП на дошці Евмінова»  ( на базі Вилківського ЗЗСО І-ІІІ ст. № 1,ЗДНВР Лесик О.М., директор Іванова П.І., Крюкова М.М., Унгарова М.П.).

06.12.2019 року для вчителів інформатики Вилківської ОТГ

на  тему «Впровадження STEM – технологій при вивчені дисциплін інформатики, математики» (Кабанова О.П.,Турчак Н.В.)

11.02.2019 року м. Одеса (ОАНОО) майстер-клас на тему «Доповнена реальність при викладанні уроків інформатики і не тільки. Мобільні додатки» (вчитель інформатики Кабанова О.П.)

25.02.2020 року для вчителів  ОТГ хімії на тему «Колообіг Оксигену в природі.Озон. Проблема чистого повітря.Застосування та біологічна роль кисню»(вчитель хімії Ульченко О.В.)

26.02. 2020 року для вчителів ОТГ суспільнознавчих дисциплін, фізичної культури та початкової школи з теми: «Впровадження в навчально-виховний процес складових національно-патріотичного виховання на прикладі інтегрованих заходів з історії, фізичної культури, хореографії, факультативу просвітницької програми «Рівний-рівному». (Бирченко Н.І.,Овсянникова О.В., Арансон Л.І., Бугор І.О.).

Відкритий урок в рамках семінару  «Сторінками підручників 4-го класу. Розв’язання історичних задач» (Овсянникова О.В., Ілюшкіна О.І.).

 Майстер-клас: «Елементи корекційно-розвиткової роботи при роботі з дітьми з ООП на дошці Евмінова» » для вчителів фізичної культури. (Бугор І.О.).

 

Як результат реалізації системи науково-методичної роботи – педагогічні працівники закладу демонструють високий науково-методичний і творчий потенціал. Методична майстерність педагогічних працівників закладу освіти підвищувалася завдяки участі в різноманітних формах методичної роботи на Всеукраїнському та загальноміському  рівнях.

    З 02 по 08 грудня 2019 року  в курортному місті Моршин відбувся IV Всеукраїнський зліт Всеукраїнської асоціації лідерів учнівського самоврядування (ВАЛУС) «Сокіл», прийняла участь та перемогла в Музично-театральному конкурсі «Колядує Україна, колядує вся земля», «Новорічні привітання» ( прийняли участь  учні закладу Дурасова І. 7А,

Оспанова В. 7А,Смирна В. 8А,Буркова Н. 8Б,Раділова А. 8Б,Тютіна Я.8Б, Дивущак К.10А керівник педагог-організатор, вчитель музичного мистецтва Циганкова С.В.)

 

Проводилася робота з молодими вчителями: Воробйовою О.С., Каражовою Ю.В., Бугор І.О.,  Чорною Т.Ю., Дроздовою А.О. (кер. ШМУ Турчак Н.В.)

В ході цієї роботи протягом  семестрів проводилися індивідуальні консультації, відбувалися відвідування уроків, спільне планування програмного матеріалу, аналіз і самоаналіз уроків, аналіз навчальних проблем, проблемних ситуацій, що виникають в ході роботи.

Робота з молодими вчителями була спрямована на підвищення рівня їхньої психолого-педагогічної, загальнокультурної, фахової й методичної підготовки, задля цього продовжена робота Школи молодого вчителя. Проведено співбесіди з молодими вчителями, організовано взаємовідвідування уроків молодих вчителів та їх наставників.

Учителі школи йдуть в ногу з життям. Широко впроваджуються у практику інноваційні технології, суть яких полягає в тому, що навчання відбувається шляхом взаємодії всіх, хто навчається. З кожним роком нові інформаційні технології на уроках впроваджує все більше і більше педагогів школи. З березня освітній заклад перейшов на вимушену роботу в період карантину з елементами дистанційного навчання пов’язаним з ОРВІ COVID-19.

За звітний період забезпечено виконання плану курсової підготовки на 100% від запланованої кількості.

з метою якісної підготовки вчителів, які впроваджуватимуть Державний стандарт початкової освіти у 2019/2020 навчальному році,        

 

         Поряд з цим педагогічні працівники ЗЗСО, які впроваджуватимуть Державний стандарт початкової освіти, проходять обов’язковий дистанційний он-лайн курс на платформі EdEra. З метою саморозвитку та самоосвіти, в цьому навчальному році педагоги закладу продовжили брати участь в он-лайн вебінарах, конференціях, інтернет-марафонах, інтернет-семінарах освітніх порталів, за що отримали свідоцтва: Бугор І.О., Ілюшкіна О.І., Бобрикова А.М., Крюкова М.М., Овсянникова О.В., Кабанова О.П., Нєборська О.А., Риженкова Г.М., Каражова Ю.В., Камбур С.І., Лесик І.М., Арансон Л.І., Бирченко Н.І., Воробйова О.С.,Овсянникова О.В.та інші.

 

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора