ДИФТЕРІЯ- НЕБЕЗПЕЧНЕ ІНФЕКЦІЙНЕ ЗАХВОРЮВАННЯ. ВАКЦИНУЄМОСЬ
Дифтерія: схожа на ангіну, значно небезпечніша
Дифтерія – небезпечна інфекційна хвороба. Вона здебільшого вражає слизові оболонки дихальних шляхів і шкіру, але іноді може призводити до ускладнень, вражаючи нервову систему, серце й нирки. Її збудником є бактерія Corynebacterium diphtheriae.
Дифтерія передається через кашель, чхання, поцілунки. Можлива передача через контакт із зараженими поверхнями, предметами побуту: посудом, іграшками, а також через заражену воду чи продукти. Крім того, дифтерію можна отримати і від хворої на дифтерію людини, так і від носія інфекції без симптомів.
Випадки дифтерії в Україні
За останні роки в Україні було зафіксовано:
2022 р. – 2 випадки дифтерії;
2023 р. – 1 випадок дифтерії;
За перші 6 місяців 2024 р. – 1 випадок.
Найефективніший захист від дифтерії – вакцинація. Згідно зі статистичними даними, близько 20% невакцинованих від неї помирають, попри своєчасну медичну допомогу. Зазвичай це або діти до 5 років або дорослі віком понад 40 років.
Як коли вакцинуватися проти дифтерії
Першу дозу вакцини АКДП отримують у 2 міс., потім у 4 та 6 міс. Перша ревакцинація відбувається у 18 місяців, а наступні – у 6 і 16 років, а починаючи з 26-ти – раз на десять років. Навіть за пропущених щеплень, дітям необхідно вакцинуватися – сімейний лікар пояснить вам алгоритм залежно від кількості вже отриманих доз і віку. Вакцинуватися треба і дорослим.
Якщо ви мали контакт із хворим на дифтерію незалежно від вакцинального статусу, потрібно звернутися до лікаря, щоб отримати негайне щеплення. Це теж безкоштовно.
Детальніше про перебіг хвороби, лікування та профілактику читайте на сайті http://surl.li/riiyxo