A A A K K K
для людей з порушеннями зору
Опорний заклад освіти
"Вилківський ЗЗСО № 1"
Вилківської міської ради

ДИФТЕРІЯ- НЕБЕЗПЕЧНЕ ІНФЕКЦІЙНЕ ЗАХВОРЮВАННЯ. ВАКЦИНУЄМОСЬ

❗️Дифтерія: схожа на ангіну, значно небезпечніша

▪️ Дифтерія – небезпечна інфекційна хвороба. Вона здебільшого вражає слизові оболонки дихальних шляхів і шкіру, але іноді може призводити до ускладнень, вражаючи нервову систему, серце й нирки. Її збудником є бактерія Corynebacterium diphtheriae.

▪️ Дифтерія передається через кашель, чхання, поцілунки. Можлива передача через контакт із зараженими поверхнями, предметами побуту: посудом, іграшками, а також через заражену воду чи продукти. Крім того, дифтерію можна отримати і від хворої на дифтерію людини, так і від носія інфекції без симптомів.

Випадки дифтерії в Україні

За останні роки в Україні було зафіксовано:

▪️ 2022 р. – 2 випадки дифтерії;

▪️ 2023 р. – 1 випадок дифтерії;

▪️ За перші 6 місяців 2024 р. – 1 випадок.

Найефективніший захист від дифтерії – вакцинація. Згідно зі статистичними даними, близько 20% невакцинованих від неї помирають, попри своєчасну медичну допомогу. Зазвичай це або діти до 5 років або дорослі віком понад 40 років.

❓Як коли вакцинуватися проти дифтерії

Першу дозу вакцини АКДП отримують у 2 міс., потім у 4 та 6 міс. Перша ревакцинація відбувається у 18 місяців, а наступні – у 6 і 16 років, а починаючи з 26-ти – раз на десять років. Навіть за пропущених щеплень, дітям необхідно вакцинуватися – сімейний лікар пояснить вам алгоритм залежно від кількості вже отриманих доз і віку. Вакцинуватися треба і дорослим.

Якщо ви мали контакт із хворим на дифтерію незалежно від вакцинального статусу, потрібно звернутися до лікаря, щоб отримати негайне щеплення. Це теж безкоштовно.

➡️Детальніше про перебіг хвороби, лікування та профілактику читайте на сайті http://surl.li/riiyxo

Фото без опису

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора