День української писемності та мови 2024
За багаторічною традицією, з метою виховання любові до української мови, прагнення розвивати її надалі, збагачувати, шанувати, зберігати її, мов коштовний скарб, учителі МО філологів ОЗО «Вилківський ЗЗСО №1» провели цікаві та пізнавальні заходи, присвячені Дню української писемності та мови:
Солопенко Галина Григорівна для учнів 5-Б, 7-А, 9-А класів провела мовні уроки «Розквітай же, рідна українська мово!», на яких учні зрозуміли, для чого існує цей святковий день в житті українського народу. Повторюючи теми з лексики й фразеології, дарували компліменти рідній мові, змагались, хто найбільше пригадає синонімів до слів «горизонт»(12), «говорити»(108), наводили паліндроми, згадали найдовше слово з 30 літер, розгадували анаграми. У конкурсі «Майстерня слова» підбирали слова в риму, співставляли фразеологізми, добираючи до них синоніми, а в «Словограї» змагались на швидкість розгадування загадок. «Бліц-турнір» узагальнив знання учнів з ключових мовних питань.
Суржикова Тетяна Іванівна провела урок зарубіжної літератури у 8-А класі під гаслом «Найбільше і найдорожче добро кожного народу – це його мова». Учні дивилися фільм, відповідали на питання про створення цього свята. Згадали трагічні сторінки історії розвитку і заборони українського слова та друкування українських книг. У 10-Б класі бесіда була присвячена цікавинкам про українську мову. А учні 6-Б класу колективно виконали тест на знання української мови. Сперечалися, доводили, жартували.
На уроках мови у 6 класі учні під керівництвом Тихонової Ірини Іванівни опрацьовували тему «Частини мови», епіграфом яких був вислів Дмитра Білоуса «Як намистини, диво калинове-частини мови". Шестикласники виконували творчі вправи «Склади з поданих слів речення та визнач частини мови», виправляли подані неправильні сполуки слів.
«Хай же звучить урочисто й чудово
Праведне слово – слово про мову!
І звучить нам калиново
Материнська рідна мова», - така провідна тема мовних турнірів, вікторин, мовних батлів, проведених Парфьоновою Надією Іванівною у 7-А, 7-Б, 10-Б класах.
На святкових уроках у 5-Б, 6-А, 8-Б, 9-Б, 11-Б класах, які провела Ведута Тетяна Михайлівна, згадали творців слов’янської азбуки Кирила і Мефодія та їх послідовника - преподобного Нестора-Літописця, основоположника давньоруської історіографії, першого історика Київської Русі, мислителя, вченого, ченця Києво-Печерського монастиря. Читали вірші відомих українських митців, були творчими й активними в інтелектуально-розважальній грі «Мовознавчики».
Всеукраїнський радіодиктант національної єдності «Магія голосу» писали учні 9-А, 7-А, 11-А класів разом з учителями Солопенко Г.Г., Парфьоновою Н.І. Ведутою Т.М.
Заходи, проведені вчителями-філологами, сприяли розвитку в дітей почуття національної гідності, а також вихованню любові до національних традицій, народної мудрості, до краси й гармонії рідного слова. Учні мали змогу поринути в багатющий світ краси і принад української мови, вшанувати пам’ять про видатних діячів нашого народу, завдяки яким вона сьогодні у нас є. Подякували героїчним воїнам ЗСУ за можливість жити, навчатись і вірити в Перемогу!
https://www.facebook.com/share/p/14r6geh3Zr/
https://www.facebook.com/share/p/1B7rwvMN9Z/
https://www.facebook.com/share/p/1KV8a5JgTP/